Početna strana > Hronika > Vels savladao Belgiju rezultatom 3:1 i plasirao se u polufinale Evropskog prvenstva

petak, 01. jul 2016.

Evropsko prvenstvo u Francuskoj priredilo je još jedno iznenađenje – Vels je izbacio Belgiju rezultatom 3:1 i plasirao se u polufinale, među četiri najbolje reprezentacije u Evropi!

Sledeći rival Velsa u borbi do evropskog trona biće Portugalija, koja je do polufinala stigla izbacivši Poljsku.

Sjajnom igrom Velšani su uspeli najpre da izjednače vođstvo Belgije u prvom poluvremenu, a potom i da daju još dva gola u drugom poluvremenu i tako obezbede prolaz u polu-finale sa ubedljivih 3:1.

86' GOOOOOL! Rezervista Sem Vouks sjajno skače posle centaršuta Krisa Gantera i overava pobedu Velsa za novu senzaciju na Evropskom prvenstvu. Vels vodi 3:1 protiv Belgije!

83' Belgijanci traže penal, Felaini je proigrao Naingolana u kaznenom prostoru, on pada posle duela sa dvojicom Velšana, ali je Skomina odmahnuo rukom.

75' Velika greška Remzija, igra rukom zbog čeka dobija žuti karton, drugi na EP, pa neće igrati u eventualnom polufinalu.

74' Gol šansa! Opet su Belgijanci probili po desnoj strani, ovaj put centrirao je Aldervereld, Felaini je skočio u petercu, ali lopta odlazi za malo pored desne stative.

55' GOOOOOL! Bejl je poslao fantastičan pas sa centra terena na desnu stranu do Remzija, on odmah šalje loptu u sredinu kaznenog prostora do Hala Robson-Kanua, koji lažnjakom vara trojicu igrača Belgije, Menijea, Felainija i Lukakua, te lako trese mrežu Kurtoe. Fantastičan gol. Vels vodi 2:1!

49' Gol šansa! De Brujne je stvorio višak na desnoj strani i proigrao Menijea, bek je poslao perfektan centaršut na peterac, Lukaku je ostao sam između štopera i visoko skočio, ali je šutirao pored gola.

21:45 Kraj prvog poluvremena, Vels – Belgija 1:1. "Đavoli" su dobro krenuli i posle tri izblokirana šuta u jednom napadu iz kaznenog, Naingolan postiže evrogol u 13. minutu za vođstvo. Od tog trenutka Vels preuzima kontrolu u sredini terena, te stiže do izjednačenja u 30. minutu, pogotkom kapitena Vilijamsa glavom posle kornera.

30' GOOOOOL! Nakon kornera Arona Remzija sa desne strane, kapiten Velsa Ešli Vilijamsje ostao sam između štopera Belgije ispred peterca i glavom zatresao mrežu rivala. De Brujne se odmakao od stative kuda je lopta na kraju prošla. Vels je izjednačio na 1:1!

13' GOOOOOL! Fantastičan gol postigao je Rađa Naingolan. Vezista Rome poslao je projektil pod prečku sa oko 25 metara. Lepši gol od onog koji je dao Švedskoj u grupnoj fazi. Belgija vodi 1:0!

Sutra se u trećem četvrtfinalnom paru sastaju Nemačka i Italija, a prekosutra Francuska i Island. Pobednici ova dva duela sastaće se međusobno u polufinalu.